A borostyánkő hatása: ebben a bejegyzésben a borostyánkő hatásairól olvashatsz, és érdekes dolgokat tudhatsz meg a borostyánkövekről.

A következő témákat öleli fel ez a cikk:
-
A borostyánkövek eredete
-
A borostyánkövek nevének eredete
-
Mióta használják a borostyánköveket?
-
A borostyánkövek jellemzői
-
A borostyánkő hatása: spirituális és energetikai hatások
-
Neked ajánlott borostyánköves ékszerek a Különleges Gyöngyékszerek Webáruházból
A borostyánkövek eredete
A borostyánkövek tulajdonképpen nem is kövek, hanem egy 50 millió éve élt fenyőféle megkövesedett gyantája. Ez a fenyő a Pinus succinifera. A borostyán tehát szerves eredetű, megkövesedett gyanta.
Csodálatos, nem? Ha kezedbe veszel egy borostyánkövet, 50 millió évet tartasz a kezedben. 🙂

A borostyánkövek nevének eredete
A borostyán eredeti neve- bernstein– egy német szóból származik. Ez a szó a “bernen” vagy “börnen” szóból ered, amely azt jelenti: égni. Ugyanis a borostyán gyufával meggyújtható, és kellemes illattal ég.
A borostyán dörzsölésre statikus áramot vesz fel, s mivel a görögök elektronnak nevezték a borostyánkövet, innen ered az elektromosság szó.
Mióta használják a borostyánköveket?
A borostyán “Észak aranya”, az ember első drágaköve. A történelem előtti időkben már használták a borostyánt ékszerek készítésére, kegytárgyak és füstölők alkotórészeként. Orvosság is volt a legkülönfélébb betegségek ellen. Fizetőeszközként is szolgált.

A borostyánkövek jellemzői
A borostyánokban nagyon gyakran előfordulnak
- zárványok,
- levegőbuborékok,
- sőt rovarok is.
A rovarok egyszerűen beleragadtak a gyantába, nem tudtak elszállni, és a gyantával együtt megkövesedtek. Több, mint 2600 fajt azonosítottak a kutatók már különféle borostyán- zárványokból.
A kibányászott borostyán durva felületű, fénytelen és homályos a számtalan réteg, repedés és zárvány miatt.
Tisztítani kifőzéssel szokták, ezzel javítják a minőségét, valamint eltávolíthatóak például a levegőbuborékok.
A borostyán a sárga és a barna árnyalataiban fordul elő, és létezik igen ritka (és ezért drága) fehéres, halványsárga borostyán is. Valamint fekete és vörös színű borostyán is előfordul, bányászati helytől függően.

A borostyán legfontosabb lelőhelye a mai Lengyelország északi része, ahol 30 méter mélyen 9 méter vastag borostyánban gazdag réteg található. Ennek viszont csak egy kis része alkalmas ékszerek készítésére. A maradékot olvasztással feldolgozzák vagy összesajtolják és úgy árusítják. A sajtolt borostyánt csak mikroszkóppal lehet megkülönböztetni a természetestől.
Lelőhelyek vannak a tenger fenekén is, mégpedig a Lengyelországgal szomszédos tengerekben. Régente ezt az úgynevezett tengeri borostyánt halászok gyűjtötték, miután nagy viharok felkavarták a tenger fenekét. Mivel a borostyán fajsúlya kicsi, a viharok után fenn úszkált a tenger felszínén, így a halászok könnyen összegyűjtötték.
Szicíliában, Romániában, Kanadában és az USA egyes államaiban is vannak kisebb lelőhelyek.

A borostyánkő hatása: spirituális és energetikai hatások
A borostyán a gondtalanság szimbóluma, jókedvet, vidámságot teremt.
Elősegíti a bizalom és a boldogság érzését, békével ajándékoz meg.
A borostyán erősíti a magunkba vetett hitet. Serkenti az intellektust, továbblépésre sarkall. (Amikor valamilyen nagyon fontos találkozóm van, szívesen viselem a borostyánkarkötőimet.)
A borostyán hatékonyan véd az EMF- szmogtól (= elektroszmogtól) és a negatív energiáktól. Életerővel tölti fel a testet.
Összefoglalva a borostyánkő hatását: a borostyán elősegíti az önértékelést, így nyugalmat, boldogságot hoz az életedbe.
Neked ajánlott borostyánköves ékszerek a Különleges Gyöngyékszerek Webáruházból- kattints a fotóra vagy az ékszerek nevére!- HAMAROSAN
FORRÁSOK
Walter Schumann: Drágakő Biblia
Wikipedia: Borostyán (fosszília)